Довідник з митного оформлення та митного контролю за товарами подвійного використання надає інформацію про складнощі митної діяльності, правила та процедури, що діють в Грузії, Україні, Азербайджані та Молдові. Він є цінним ресурсом, який розкриває нюанси та особливості митних практик в країнах-членах ГУАМ.

  Додатки до Довідника є довідковими матеріалами, що описують унікальну митну ситуацію кожної країни, включаючи протоколи імпорту та експорту, тарифи, вимоги до документації, системи управління ризиками та інші аспекти митної діяльності. Особлива увага приділяється експортному контролю, зокрема регулюванню, вимогам до ліцензування та заходам з дотримання правил, що регулюють експорт стратегічних товарів у регіоні. Кожна з країн-учасниць має ретельно розроблену систему експортного контролю, спрямовану на забезпечення дотримання міжнародних угод, запобігання незаконному обігу чутливих товарів та захист національних інтересів у сфері безпеки, забезпечуючи при цьому легальний міжнародний обмін товарами.

  На цьому сайті на українській мові представлена та частинка Довідника, що стосується лише України.
 
  Повна версія Довідника по всім країнам ГУАМ доступна на англійській мові тут

 Проект став можливим завдяки фінансуванню Українським Науково-Технологічним Центром (УНТЦ), за кошти Представництва ЄС в Україні. Виконано Науково-технічним центром експорту та імпорту спецтехнологій, техніки та матеріалів (НТЦ).

Цей проект фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні
Адреса:
вул. Володимирська, 101,
01033, Київ, Україна
Тел.:  +38 044 39 08 010
Fax: +38 044 39 08 015
Європейський Союз складається з 28 країн і народів цих країн. Це унікальне політично-економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права та прав людини. Понад п'ятдесят років ми створюємо територію миру, демократії, стабільності та процвітання на нашому континенті, зберігаючи при цьому культурну різноманітність, толерантність та свободи особистості. ЄС прагне ділитись своїми цінностями та здобутками як з сусідніми країнами та народами, так і з тими, хто знаходиться далеко від нього.

Цей проект виконується
Українським науково-технологічним центром
Адреса:
вул. Металістів, 7a,
03057, Київ, Україна
УНТЦ – це міжурядова організація, яка фінансується Європейським Союзом та Урядом США, і має на меті сприяння миру та процвітанню у світі шляхом колективного зниження хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних (ХБРЯ) ризиків завдяки підтримці громадських науково-технологічних партнерств та співпраці, яка спрямована на усунення світових загроз безпеці та забезпечення та недопущення їхнього поширення в Україні, Грузії, Молдові та Азербайджані.